verze pro tisk

Zimní pneumatiky

6. únor 2012

Pro zimní období mají řidiči povinnost používat na vozidlech zimní pneumatiky. Konkrétně se jedná o období od prvního listopadového dne do posledního dne v březnu. Pro používání zimních pneumatik v tomto období přitom na základě zákona platí, že je nutné je mít v případě, kdy se na silnici tvoří námraza či led, nebo je sněhová pokrývka.

Reklama

Povinnost se však vztahuje také na situaci, kdy řidič vyjíždí byť na suchou silnici, ale je zde předpoklad, že během jízdy se na vozovce vytvoří sníh, námraza či náledí. Bez zimních pneumatik v tomto období hrozí řidiči finanční postih.

Zimní pneumatiky od 1.11 do 31.3.

Doba, po kterou je nutné používat zimní pneumatiky, může být dále upravena i pomocí dodatkových tabulí na jednotlivých silnicích. Zimní pneumatiky nesou mezinárodní označení M+S, případně pak označení M., M/S nebo MS. Za zimní pneumatiky jsou ze zákona považovány také terénní pneumatiky.

Minimální hloubka dezénu zimní pneumatiky

Drážky dezénu u zimních pneumatik musejí mít alespoň 4 milimetry na všech kolech u vozidel do 3.500 kg nebo 6 mm na všech hnacích kolech u vozidel na 3.500 kg. Stanovení minimální hranice 4 mm je dáno na základě výzkumů a zkušeností, neboť právě takováto hloubka dezénu umožňuje na sněhové pokrývce udržovat dobré vlastnosti pneumatik, menší dezén již nemá tak dobrý samočisticí efekt.

Zimní pneumatiky - levně

Nabídka zimních pneu se slevou! - Autorizovaný prodej, expres doprava!

Reklama

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!