verze pro tisk

Jak vybírat pneumatiky?

6. únor 2012

Při výběru pneumatik v obchodě je potřeba postupovat podle toho, jaký vlastníme automobil. Na každý typ automobilu jsou určeny pneumatiky vždy výrobcem vozidla, případně pak také výrobcem pneumatik.

Reklama

Stejný druh a rozměry

V první řadě si kupující musí uvědomit, že aby mělo jeho vozidlo skutečně takové jízdní vlastnosti, jaké jsou udávány výrobcem vozu, musí majitel automobilu vždy kupovat pneumatiky, které jsou stejného druhu.

Důležité je tedy dbát na stejné rozměry a konstrukci. Na každé nápravě musejí být shodné pneumatiky, které mají stejnou konstrukci, rozměry a také dezén. Co se týče konstrukce, zde je potřeba, aby byly shodné zejména jejich pláště. Kombinace plášťů radial-steel a radial textil je zakázána.

Čtětě tako: Co je to značení DOT?

Kategorie pneumatik dle rychlosti

Pneumatiky jsou rozděleny do několika kategorií dle rychlosti. Majitel vozu si vždy může pořídit takové pneumatiky, které mají vyšší kategorii nežli tu, která je pro jeho vůz zapotřebí. Povolen je dále také vyšší index nosnosti.

Kombinace zimních a letních pneumatik

Pakliže vybíráme zimní pneumatiky, je zde velmi podstatné, aby tyto pneumatiky na sníh či námrazu byly přítomny vždy na všech kolech, nikoliv jen na jedné nápravě. Kombinace zimních a letních pneumatik je velmi nevhodná a dá se použít jen v letní variantě tehdy, je-li hloubka dezénu zimních pneumatik již pod limitem, to znamená, že je drážka dezénu menší jak požadované 4 milimetry.

výběr pneu

Značka pneumatik

Při výběru pneumatik je podstatná také jejich kvalita. Mnoho řidičů volí levné pneumatiky, které jsou však často nekvalitní a nedokáží zajistit správné jízdní vlastnosti. Proto je doporučováno volit takové značky pneumatik, které jsou řidiči osvědčené.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!