verze pro tisk

Tlumiče pérování: Důležitý prvek pro bezpečnou jízdu

6. únor 2014

Důležitou součástí vozidel jsou tlumiče pérování. Jedná se o prvky, bez nichž se automobily neobejdou. Jejich absence či špatná funkce má za následek zhoršení jízdních vlastností a také snížení bezpečnosti při jízdě.

Reklama

Špatné tlumiče způsobují větší otřesy a ztrátu kontaktu s podkladem

Tlumiče pérování jsou v automobilu zabudovány zejména z toho důvodu, aby tlumily výkyv v pružinách, které nesou váhu vozidla. Pokud jsou nekvalitní či opotřebená, má to za následek horší jízdní vlastnosti vozidla.

Automobil se špatnými tlumiči ztrácí během jízdy kontakt s vozovkou. To samozřejmě přináší velké riziko pro řidiče. Auto se hůře ovládá, zvyšuje se pravděpodobnost dopravní nehody.

Jak už ze samotného názvu vyplývá, tlumiče pomáhají snižovat (tlumit) nárazy. Řidič tak při jízdě nepociťuje každý hrbolek či nerovnost na komunikaci. Extrémně důležité jsou tyto prvky u terénních vozidel, která se často pohybují na nerovných površích. Takzvané offroad tlumiče pro terénní vozidla jsou vyráběna s tím ohledem, že bude zapotřebí ještě více tlumit veškeré nárazy a pružení.

Offroad tlumiče většinou nabízejí hlavně specializované obchody. Jedním z nich je Offroad obchod. Ten nabízí tlumiče pérování od nejvýznamnějších výrobců, a to za velmi příznivé ceny.

Tlumiče ovlivňují brzdnou dráhu vozidla

Zpět k významu tlumičů. Pokud jsou opotřebené, projeví se to také na brzdných vlastnostech auta. Brzdná dráha se prodlužuje, což je opět logicky potencionálně velmi nebezpečné.

Opotřebovaný tlumič zvyšuje spotřebu paliva

V neposlední řadě způsobují špatně fungující a opotřebované tlumiče zvýšení spotřeby paliva. Může být nepatrné, pokud si ovšem spočítáte, kolik vás to stojí ročně, zjistíte, že je stoprocentně lepší a výhodnější zajet do servisu a nechat si tlumiče pérování vyměnit. Před tím stačí navštívit Offroad obchod a zvolit si ty správné tlumiče pro váš vůz. Mechanici pak zajistí jejich výměnu.

Pamatujte také na to, že je bezpodmínečně nutné vyměnit oba dva tlumiče na stejné nápravě.

Komerční sdělení

-sad-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!