verze pro tisk

Sněhové řetězy - druhy

8. únor 2012

Během zimních měsíců se často řidiči dostanou do situace, kdy musejí na pneumatiky kol svých automobilů nasadit sněhové řetězy. Ty by měly být součástí výbavy každého vozidla. Bez sněhových řetězů je ve chvíli, kdy na vozovkách leží několikacentimetrová vrstva sněhu, velmi obtížné vůz na silnici udržet. Před jízdou na sněhu by však řidič měl vědět, jak sněhové řetězy správně nasadit.

Reklama

V obchodech se dnes dá zakoupit několik druhů sněhových řetězů. Existují univerzální sněhové řetězy, vždy je však lepší si pořídit takové, které jsou určené pro daný typ kol a pro konkrétní rozměry pneumatik, jedině tak totiž dosáhneme maximálního účinku sněhových řetězů. Sněhové řetězy zvyšují přilnavost vozidla, respektive kol automobilu k vozovce.

Doporučujeme:

Velký výběr sněhových řetězů online

Kvalitní sněhové řetězy Pewag, které se vyrábějí v Evropské unii, mají také potřebnou homologaci pro použití v České republice.

Vybíráme pneu na internetu

Výběr pneumatik na internetu by měl být prováděn zejména na základě předchozí spokojenosti klientů - podívejte se na ověřené obchody.

Žebříčkové sněhové řetězy

A jaké sněhové řetězy se dají v kamenných i internetových obchodech zakoupit?

Mezi řetězy, které jsou poměrně populární, patří žebříčkové řetězy. Vyznačují se jednoduchou konstrukcí, jde vlastně o základní řetěz, který má jednoduchou stopu. Žebříčkové řetězy také patří mezi vůbec nejlevnější, dají se pořídit již od několika set korun. Nevýhodou je poměrně složitý způsob nasazování, kdy je potřeba vozidlem postupně najíždět na příslušné části řetězu.

Řetězy s X a H stopou

Velmi osvědčenými jsou celoobvodové řetězy s H nebo X stopou. Značení H a X udává, jak vypadají při rozložení do roviny. První typ vypadá jako žebříček, druhý pak má řetězy překřížené do tvaru písmene X. Jedná se vlastně o vylepšené žebříčkové řetězy, nicméně pokrývají daleko větší plochu. Výhodou je také daleko snazší způsob jejich montáže na kola a také daleko větší účinnost na vozovce. Cenově vyjdou dráž něž klasické žebříčkové sněhové řetězy. Řetězy nemusíme nutně sundávat z kol v momentě, kdy nejedeme po sněhové pokrývce či na zamrzlé silnici, je však třeba počítat s jejich rychlejším opotřebováváním.

Šikmostopé řetězy

Dalším typem jsou sněhové řetězy sen šikmou stopou, které pokrývají celý povrch pneumatik. Tento typ řetězů se vyznačuje velmi vysokou přilnavostí a také kratší brzdnou drahou. Bývají vyrobeny z vysoce kvalitní oceli, což je základní předpoklad k tomu, aby měly dlouhou životnost a vysokou účinnost. Zakoupit se dají od zhruba 1.000 Kč.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

LjqaUJhpWu

čtvrtek, 7. červenec 2016
12:01

Great hammer of Thor, that is powlufrely helpful!


posted by: LjqaUJhpWu (tk692de1(a)outlook.com) [Odpovědět]