verze pro tisk

S příchodem listopadu nastává čas pro zimní pneumatiky

28. říjen 2012

S koncem října nás zaskočilo takřka zimní počasí. Teploty klesly k bodu mrazu, napadl první sníh, a to dokonce i v nížinách. Takovéto počasí by mělo řidičům připomenout, že mají i letos povinnost k prvnímu listopadu přezout na zimní pneumatiky.

Reklama

Je čas nazout zimní pneu

Prodej pneumatik již několik týdnů ukazuje, že řidiči si na změnu, která byla loni novinkou, zvykli poměrně rychle a jsou si vědomi, že nemohou od počátku listopadu vyjet na silnici v případě, že mají letní pneumatiky a venku přitom panuje počasí, které způsobuje, že vozovky jsou mokré, zasněžené či namrzlé. Zimní pneumatiky nejsou od počátku listopadu povinné jen ve chvíli, kdy panuje skutečně dobré počasí a silnice jsou suché. To však v tomto období nelze příliš předpokládat. Jak známo, konec roku je prakticky vždy ve znamení pochmurného, deštivého počasí, nechybí ani časté sněhové přeháňky.

Pozor na prodej pneumatik přes inzerce

Prodej pneumatik se uskutečňuje nejen v oficiálních obchodech, mnozí lidé prodávají pneumatiky také pomocí inzerce. Ti z vás, kteří si však budou kupovat zimní pneumatiky přes inzerát, si musejí dát pozor na to, aby zimní pneumatiky byly dostatečně kvalitní a měly také potřebné parametry, tj. minimální hloubkou dezénu. Zapomenout nesmíte ani na to, že na všech kolech by měly být pneumatiky stejné značky, všechny pneu musejí být zimní.

Přeprava zavazadel v kufru auta

V zimních měsících je řízení vozidel často složitější, neboť se musíme vypořádat s nepřízní počasí. Pltí to zejména při cestách na hory. Automobil se na sněhu přeci jen chová jinak. Z tohoto důvodu je potřeba krom jiného bezpečně upoutat a upevnit všechny předměty v kufru. K fixaci zavazadel v kufru mohou pomoci třeba speciální vaničky do kufru. Díky nim bude přeprava zavazadel bezpečnější a nebudete riskovat, že se převážené věci během cesty po zimních silnicích poškodí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!