verze pro tisk

Přestavba na LPG: výhody a nevýhody

15. březen 2013

Ačkoliv ceny benzínu nejsou v současné době tak dramatické, stále více majitelů motorových vozidel přemýšlí o jejich přestavbě na plynový pohon. Přestavba na LPG přináší nejednu výhodu, navíc není ani nijak drahá a z časového hlediska je otázkou dvou, maximálně tří dní.

Reklama

LPG, což je zkratka anglického sousloví Liquified Petroleum Gas, je zkapalněný propan butan. Jedná se o palivo, které je využíváno k mnoha účelům. Jedním z nich je právě pohon pro motorová vozidla.

Jaké výhody přináší přestavba na LPG?

V první řadě vás jistě bude zajímat, jak drahý je provoz vozidla, které jezdí na LPG. Pak vězte, že oproti běžným palivům lze ušetřit až 50% nákladů. LPG má také mnohem stabilnější ceny nežli benzín, jehož ceny mohou během několika měsíců značně vzrůst, a to klidně i o několik korun za litr. LPG je také dobré pro životnost motoru. Ten běží tišeji, nedochází k tak velkému opotřebení. LPG je zcela bezpečné, dokonce bezpečnější nežli benzín. Nespornou výhodou je i fakt, že používání LPG snižuje emise.

Podmínky pro přestavbu na LGP

Pro přestavbu na LPG je vždy nutné využít specializované servisy, které mají potřebné vybavení, ochranné pracovní pomůcky k práci a hlavně veškerá povolení, která jsou stanovena příslušnými právními normami České republiky. Pro montáž LPG je zapotřebí, aby vaše vozidlo mělo platnou STK, musíte rovněž prokázat, že jste vlastníky automobilu, případně je na vás vůz alespoň hlášen. Montáže dané servisy provádějí po celý rok, obvykle k tomu mají uzpůsobené haly a dílny, nechybí v nich třeba plynové infrazářiče pro vytápění dílen, které dokáží vytvořit vhodné tepelné podmínky pro to, aby zde zaměstnanci mohli pracovat i během zimních měsíců.

Nevýhody LPG

Přestavba na LPG se určitě vyplatí. Abych byl objektivní, lze nalézt i drobné nevýhody. U motoru vozidla dojde k menšímu snížení výkonu, avšak maximálně o cca 5%, což není nijak dramatické. Může také dojít ke zmenšení zavazadlového prostoru vlivem instalace zařízení.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!