verze pro tisk

Pořiďte si nové letní pneumatiky s dostatečným předstihem

21. leden 2013

Ačkoliv to venku nevypadá, řidiči by měli začít přemýšlet o tom, kdy si pořídí nové letní pneumatiky. Celoroční využívání zimních pneu je totiž nejen nepraktické z finančního hlediska, ale také nebezpečné. Zimní pneu se na suché vozovce během jara či léta chovají mnohem hůře nežli letní pneumatiky. V případě, že byste je přesto používali, můžete se snadno dostat na vozovce do potíží.

Reklama

Kdy smíte používat letní pneumatiky

Pro letní pneumatiky platí určitá striktní pravidla. Především jejich používání dnes upravuje zákon. Rozhodně byste je měli využít až ve chvíli, kdy se venkovní teploty pohybují nad 7 stupňů Celsia, venku tedy nesněží, nebo se na silnici už netvoří námraza. Mějte na paměti, že zákon stanovuje používání zimních pneu až do konce března ve chvíli, kdy venku panuje zimní počasí ( nízké teploty, sněžení, námraza).

Hlavní důvody pro brzký nákup letních pneu

Vraťme se ale k důvodům, proč si už nyní pořídit letní pneumatiky. Především jde o to, že jsou nyní k dostání za výhodnější ceny. Levné pneu na léto pořídíte levněji v lednu nežli v dubnu, kdy je po nich výrazně větší poptávka. Levné pneumatiky na léto od známých výrobců pořídíte v internetovém obchodě pneu-centrum.cz. Kromě ceny se letní pneumatiky vyplatí koupit nyní i proto, že jich je na skladě velké množství. Díky tomu máte mnohem větší výběr. Máte rovněž jistotu, že v případě zlepšeného počasí budete mít letní pneumatiky již k dispozici a nebudete se muset namáhat s jejich sháněním na poslední chvíli. Mnozí řidiči nákup letních pneumatik nechávají právě až na březen či duben a pak se diví, že na jejich dodání musejí čekat třeba i několik týdnů. Zakoupíte-li si levné pneumatiky na léto v eshopu pneu-centrum.cz již nyní, budou vám doručeny během několika hodin na vámi uvedenou adresu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!