verze pro tisk

Nosiče kol a lyží

9. říjen 2012

Moderní osobní automobily dnes v drtivé většině poskytují dostatek místa pro uskladnění zavazadel v kufru. Přesto se do kufru vozidla nemůže vejít vše. Jedeme-li například na dovolenou na hory, určite si s sebou přibereme kromě běžných zavazadel také lyže. A ty zcela jistě do automobilu nesložíme. Je potřeba na vůz nainstalovat střešní nosiče.

Reklama

Střešní nosiče mohou mít univerzální využití. Pokud se jedná o uzavřené střešní boxy, dají se v nich převážet prakticky všechny věci, nejenom zmíněné lyže. Speciální nosiče lyží, které jsou otevřené, však na nic jiného asi nevyužijeme.

Výběr nosiče lyží

Při výběru nosiče lyží obecně platí pravidlo, že čím dražší produkt koupíme, tím bude kvalitnější. Vždy je však kromě ceny nutné sledovat také kvalitu úchytů, dále pak to, jak snadno lze lyže do těchto úchytů zasunout. Chybět by neměly ani zámky, které nám lyže ochrání před odcizením v momentě, kdy se nenacházíme u auta. Velmi oblíbené jsou také magnetické nosiče lyží, které mohou unést i několik párů lyží. Cena za nosiče lyží není nijak vysoké, levné modely se dají pořídit již kolem 1.000 Kč, dražší varianty pak vyjdou klidně i na 3.000 Kč.

Nosiče kola

Kromě lyží mnoho z nás vyráží také na kola, která je však rovněž potřeba nějak převézt. V tomto případě nám obchody nabízejí nosiče bicyklů, které jsou montované přímo na základní střešní nosič, pořídit se dají také nosiče kol, které jsou montovány na zadní dveře, poslední variantou jsou pak nosiče kol, které se montují na tažné zařízení. Zdaleka nejvíce využívaným je první typ - nosič, který se montuje na střechu. Je nejlevnější, dá se umístit bez problémů na každou střechu a navíc je i velmi skladný v případě, že jej nevyužíváme. Jedinou nevýhodou je obtížnější nakládání kola a potřeba mít na vozidle auta zabudovaný klasický střešní nosič.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

UzFUCVPqP

čtvrtek, 7. červenec 2016
08:32

That's a posting full of inshigt!


posted by: UzFUCVPqP (vqu47ilzt27(a)outlook.com) [Odpovědět]