verze pro tisk

Náhradní díly: levné a rozumné řešení

25. březen 2013

Potřebujete náhradní díly pro váš automobil? Pak máte několik možností, jak je získat. Zdaleka ne všechny varianty jsou však výhodné.

Reklama

Náhradní díly z vrakoviště

Pakliže sháníte levné náhradní díly Škoda nebo například náhradní díly VW, tedy nejčastěji využívané značky automobilů v České republice, můžete je získat několika způsoby. První možností je zajet si někam na vrakoviště, kde se občas dají sehnat poměrně zachovalé díly, které lze ještě využít i pro pojízdná vozidla. Na vrakovišti se dají sehnat spíše jen drobnější náhradní díly, jako jsou například nárazníky, blatníky apod. Výhodou je, že tyto díly získáte opravdu velmi levně, nejedná se však logicky o zcela nové, nýbrž již použité materiály, takže jejich kvalita může být nízká.

Využití autobazaru

Druhou možností je využití různých bazarů, ať už kamenných či internetových. V autobazarech obvykle majitelé již nepojízdných vozidel nabízejí levné náhradní díly. Nemáte zde ale jistotu, že půjde o kvalitní zboží, které na vašem vozidle dlouho vydrží. Inu, nákup v bazaru je vždy tak trochu riskantním počinem.

Nákup náhradních dílů ve specializovaných obchodech

Zdaleka nejvýhodnější je pořízení náhradních dílů v obchodech, které se na tento typ zboží přímo specializují. Zde získáte nejlevnější náhradní díly pro různé značky a typy vozidel. Navíc máte jistotu, že se bude jednat o dosud nevyužívané díly, které tak mají vysokou kvalitu. Ideální samozřejmě je, pakliže zakoupíte originální náhradní díly přímo od výrobce, zde je však nutné počítat s vyššími cenami.

Raději originál nežli nekvalitní asijské kopie

Pozor si dejte na laciné kopie, které jsou vyráběny v pochybných asijských továrnách, kde se kopíruje prakticky vše. Takovéto náhradní díly totiž sice mohou být levné, avšak mimořádně nekvalitní, takže se vám jejich pořízení v konečném důsledku spíše nevyplatí. Vždy je lepší investovat do originálu nebo alespoň do kvalitních neoriginálních dílů, které jsou co do kvality srovnatelné s těmi značkovými.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!