verze pro tisk

Na dovolenou s autem: použijte nosiče pro snadnou přepravu kol a lyží

24. únor 2013

Při cestách na dovolenou si s sebou mnozí z nás berou také kola, v zimě lyže a spoustu dalších věcí. Nemusíme se tak během dovolené spoléhat na půjčovny, navíc na vlastní kola nebo lyže jsme zvyklí a nedáme na ně dopustit. Jenže obvykle bývá problém s tím, jak tyto předměty přepravit. Máme-li pouze osobní vozidlo, do jehož interiéru se vejdou maximálně osobní věci v kufrech, je zapotřebí použít speciální střešní nosiče, případně pak nosiče, které jsou nainstalovány na zadní části vozidla. Použít lze také přívěsy k osobním vozidlům, na ty je však potřeba mít na automobilech zabudované kvalitní tažná zařízení. Díky těmto doplňkům teprve můžeme bez problémů převážet objemnější věci, jako jsou právě třeba lyže, snowboardy, kola a další.

Reklama

Střešní nosiče

Velmi praktickým doplňkem pro vozidla jsou střešní nosiče. Jejich velkou výhodou je, že nezabírají žádný prostor v zadní části vozidla, nepřekážejí během jízdy ve výhledu a dá se na ně uskladnit až několik párů lyží či kol. Je ovšem nutné používat skutečně kvalitní, ideálně značkové střešní nosiče nebo speciální nosiče kol, které mají dobře vyřešen systém upevnění a uchycení přepravovaných předmětů.

Pozor na bezpečnostní prvky u nosičů

Zapomenout nesmíme ani na bezpečnost, střešní nosiče by měly být opatřeny zámky či jinými bezpečnostními prvky, které zabrání odcizení předmětů například v momentě, kdy si od automobilu odskočíme do restaurace na oběd. Právě střešní nosiče jsou totiž často v hledáčku zlodějů, kteří mají pocit, že předměty na nich umístěné nejsou tolik zabezpečené a dají se snadno ukrást. Ve chvíli, kdy ale používáte kvalitní nosiče kol či lyží, budete mít prakticky jistotu, že zloděje jejich snaha o krádež rychle přejde.

Výběr tažných zařízení a nosičů

Tažná zařízení a nosiče je vhodné v obchodě vybírat podle hmotnosti vozidla, případně jeho rozměrů a dalších kritérií. Přestože je mnoho tažných zařízení univerzálních, vždy je dobré se při jejich nákupu detailně informovat u odborníků. Přeci jen se jedná o investici v řádech tisíců korun.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

DgxbbaBPT

čtvrtek, 7. červenec 2016
09:49

Yeah, I thinking you’re looking for conspiracy where there is none. Thr&ee#8217;s obviously multiple takes on individual shots, but we spent an entire day lapping the two vehicles. The performance difference was clear I’m a reasonable track driver myself and watching from trackside, our driver was good.


posted by: DgxbbaBPT (cei80ynlr(a)outlook.com) [Odpovědět]