verze pro tisk

Na delší cesty si do vozidla pořiďte autochladničku

15. duben 2013

Při delší jízdě v automobilu je potřeba pravidelně doplňovat tekutiny, jinak se člověk snadno unaví a není schopen se řádně soustředit na řízení. Pitný režim je při řízení velmi důležitý, a to obzvláště tehdy, hodláte-li jet až několik hodin v kuse. Jak si ale zajistit, aby vám připravené pití nezteplalo? Pomůže vám autochladnička.

Reklama

Praktický doplněk do auta

Autochladnička je skvělým doplňkem, který ocení každý majitel osobního i užitkového vozidla tehdy, jede-li delší časový úsek ve vozidle. V létě, kdy venku panují vysoké teploty, pití ve vozidle velmi rychle teplá a potraviny se kazí. Autochladnička však zajistí, že jídlo i pitivo budou i po několika hodinách skvěle vychlazeny a řidič se tak bude moci dokonale osvěžit.

Typy autochladniček

A jaké autochladničky jsou na trhu k dostání? Rozdělit je lze na tři základní typy:

  1. Termoelektrické autochladničky- tyto chladničky do auta jsou přenosné. Jejich majitelé na nich ocení lehkost a také minimální nároky na údržbu. Problémem jsou naopak menší chladící účinky, respektive delší doba zachlazování, a zároveň i poměrně vysoká spotřeba elektřiny. Pokud zvolíte tuto variantu, potraviny a pití budou i tak velmi dobře vychlazeny.
  2. Kompresorové chladničky- jedná se o velmi účinný typ chladničky do automobilů, neboť dokáží velmi rychle ochladit potraviny, které jsou v nich uschovány. Zároveň mají také malou spotřebu elektrické energie. Drobnou nevýhodou oproti prvnímu typu je vyšší cena. Lze je však doporučit zejména v letních parných dnech, kdy jsou teploty vzduchu opravdu vysoké.
  3. Absorpční autochladničky- tyto chladničky se používají zejména v obytných vozidlech, karavanech. Během jízdy fungují na elektrický proud, po zastavení pak na plyn.

Autochladnička potěší každého řidiče i jeho spolucestující. Díky ní si budete moci v klidu i během jízdy dopřát vychlazenou limonádu nebo sendvič. Potraviny tak zůstanou déle kvalitní a poživatelné.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!