verze pro tisk

Kde nakupovat pneumatiky: Začněte zavčas shánět nové pneumatiky

17. červenec 2012

Každý řidič by měl mít na paměti, že jízda na ojetých pneumatikách je nebezpečná a také v rozporu s daným zákonem. Pneumatiky u nás mají mít minimální hloubku vzorku 1,6 milimetrů u letních pneumatik a 4 milimetry u zimních pneumatik.

Reklama

Proto pokud zjistíte, že se blížíte nebo jste již překročili tuto hranici, měli byste si zavčas začít shánět nové pneumatiky. Koupě nových pneu je samozřejmě nemalou investicí a zásahem do rozpočtu, na druhou stranu vám ovšem nějakou dobu opět budou sloužit a výběrem kvalitnějších pneumatik si můžete výrazně zlepšit jednak jízdní vlastnosti auta, spotřebu paliva a v neposlední řadě samozřejmě také bezpečnost a hlučnost vozu.

Nákup pneumatik online

Pokud přesto nechcete do pneumatik investovat horentní sumy, dá se koupit i levné pneu. Jednak je nabízejí zejména internetové prodejny ve svých výprodejových akcích, kde můžete ušetřit klidně i polovinu plné ceny. Druhou možností, jak se dají koupit třeba letní pneumatiky za hodně nízkou cenu mohou být bazarové prodejny, kde lze najít pneu již použité, ale přesto ještě splňující kritéria.

Takové pneumatiky vám mohou ještě rok nebo dva sloužit, ale je nutné počítat s tím, že budou mít přece jenom nižší životnost než nové pneumatiky, takže je otázkou, zda se taková koupě ve výsledku opravdu vyplatí. Přesto v bazarech seženete asi nejlevnější pneu. Lepší je ale přesto sledování akcí a slev u internetových prodejců. Je pochopitelné, že zlevněny bývají jen určité rozměry pneumatik, takže je třeba sledovat pečlivě a čekat, až najdete přesně ty, které potřebujete na váš vůz.

Oproti klasickým prodejnám pneu se ale na internetu dá nové přezutí auta sehnat často i výrazně levněji, a to dokonce vysoce značkové pneumatiky od výrobců jako je Barum, Pirelli, Bridgestone, Goodyear, Matador či Michelin. I mezi těmito značkami jsou pneu vyšší a nižší třídy, které se liší vlastnostmi. Záleží proto jen na vás, jakou kvalitu zvolíte, ale jak bylo řečeno již v úvodu, výběrem kvalitnějších pneumatik můžete snížit například i spotřebu paliva, co se při jeho dnešních cenách určitě vyplatí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Rock

středa, 10. říjen 2012
14:04

Pneu na zimu se letos docela zdražili mrkněte zde jsem našel ještě docela za výhodnou cenu a plno druhů. pneumatiky levně


posted by: Rock (nasty.wahy(a)seznam.cz) [Odpovědět]

Karel

pondělí, 31. říjen 2016
18:40

Ahoj, mrkněte nahttps://www.pneuok.cz , je tam obrovský výběr a kontrolovaná kvalita. Nakupuji už tam třetím rokem a jsem spokojen.


posted by: Karel (daripolakova(a)post.cz) [Odpovědět]