verze pro tisk

Jak správně skladovat pneumatiky

6. únor 2012

Po výměně pneumatik je potřeba právě nevyužívaná pneu důkladně skladovat, jinak by se pneumatika mohla poškodit a její následné využití na další sezonu by bylo problematické.

Reklama

Odstranění nečistot, uskladnění v suchu a chladu

Po sejmutí pneumatiky z kola je v první řadě potřeba ji důkladně omýt a odstranit tak všechny nečistoty a špínu, která se usadila na vzorcích. Poté můžeme přistoupit k samotnému uskladnění. Pneumatiky je vždy potřeba uchovávat v suchu, v chladné místnosti, kam se nedostává příliš světla. V žádném případě nestačí nevyužívanou pneumatiku hodit na půdu, neměli bychom je umisťovat ani do plechových garáží či kůlen, kde není konstantní teplota. Zejména zimní pneumatiky, které dáme do plechové garáže, se totiž vlivem případných vyšší teplot mohou poškodit, dochází u nich totiž ke snížení je užitných vlastností. V blízkosti pneumatik by se neměly vyskytovat ani žádné chemikálie, benzín či olej, kontakt s nimi pneumatikám rozhodně nesvědčí.

Uskladnění pneumatik bez ráfku i s ním

V případě, že hodláme skladovat pneumatiky i s ráfky, je nutné je zavěsit na ráfcích, a to nejlépe nahuštěné alespoň na 1 bar. Mysleme přitom také na to, že bychom na sebe měli poskládat nanejvýše čtyři pneumatiky, zároveň pneu na ráfcích nikdy nedávejme k uskladnění ve svislé poloze.

Pakliže se chystáme na skladování pneumatik bez ráfků, pak je naopak dobré je dát do svislé polohy, opět přitom nesmíme skladovat pneumatiky na sobě do sloupců.

Správné skladování pneumatiky prodlužuje životnost

Péče o pneumatiky není složitá, nicméně nesmí se zanedbávat, neboť pak se snižuje jejich životnost a kvalita. Pneu nejsou zrovna levným zbožím a špatné skladování by nás mohlo stát zbytečné výdaje navíc.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!