verze pro tisk

Jak se správně starat o pneumatiky?

27. březen 2014

Není třeba nikterak zdůrazňovat potřebu automobilu. Denně jej mnozí z nás potřebují k přepravě, a to kamkoli. Jenže vlastnit automobil není jen o tom v něm jezdit, ale sem tam potřebuje i on nějakou tu péči, ač si to mnohdy ani neuvědomujeme. A právě nyní nás čeká ideální doba, kdy je nutné na vašem plechovém členovi rodiny něco vyměnit. Neodmyslitelnou součástí každého vozu jsou pneumatiky a my máme na myslí právě je.

Reklama

Budeme přezouvat ze zimních na letní

Snad už máme všichni, co vlastníme auto, vžito, že během období, začínající 1. listopadem a konče 31.březnem, platí povinnost jezdit pouze na zimních pneumatikách. A již za pár dní tato povinnost skončí a naše vozidla můžeme přezout na pneumatiky letní. Výměnu pneumatik můžete provést sami nebo přenechat práci odborníkům v pneuservisu. Jestliže se do výměny pustíte vy, přece jen není na škodu poté navštívit pneuservis. Pravidelná geometrie a vyvážení kol vám zajistí, že budou pneumatiky správně fungovat a jízda bude bezpečnější. Geometrii a vyvážení kol byste si měli nechat udělat kdykoli budete pneumatiky měnit.

Pravidelná péče o pneumatiky je důležitá

Ač si to moc neuvědomujeme, pneumatiky jsou tím jediným, co na automobilu přichází do kontaktu s vozovkou. Pneumatiky musí tedy s vozovkou tzv. splynout. Měly by dobře sedět, aby byla jízda bezpečná. Není od věci se průběžně o pneumatiky starat a pečovat o ně, aby vám obutí vašeho auta vydrželo co nejdéle. Pravidelná péče vám zajistí větší bezpečnost a ušetří i finance. A právě na to, jak o pneumatiky pečovat jsme se zeptali provozovatele e-shopu Pneu.extralevne-pneu.cz, který má ohledně péče s pneumatikami ne malé zkušenosti.

Stačí jen pár minut

Provozovatel e-shopu s pneumatikami nám prozradil, a hlavně vám, že péči o pneumatiky není potřeba věnovat až tolik času, ale stačí málo. Pravidelně byste měli měřit tlak v pneumatikách. Toto udělejte v každém případě po výměně pneumatik ze zimních na letní, protože pokud letní pneumatiky byly po celou zimu uskladněny, zajisté nebudou správně nahuštěny.

Nutná je i kontrola hloubky dezénu i sledování, zda není pneumatika někde poškozená, abyste se vyhnuli případnému defektu. Čas od času se tedy na vaše pneumatiky podívejte. Zabere vám to přece jen pár minut. Majitel e-shopu také doporučuje průběžně pneu přehazovat na nápravách. Tak se budou opotřebovávat rovnoměrněji. Tam, kde je náhon automobilu, tam dostávají pneumatiky zabrat více, takže je jasné, že budou opotřebeny dříve. Přehazováním zajistíte rovnoměrné opotřebování. Taktéž kontrolujte ventilky a pokud vyžadují výměnu, ihned tak učiňte.

To, jak dlouho budou vašemu automobilu pneumatiky bezproblémově sloužit, ovlivňujete i vy sami svou jízdou. Jezděte opatrně a snažte se vyhnout rychlým průjezdům zatáček a silnému brzdění.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!