verze pro tisk

Jak provést výměnu pneumatik na zimní sezonu?

25. září 2014

Již třetím rokem v České republice platí povinnost používat na motorových vozidlech zimní pneumatiky v období od začátku listopadu až do konce března. A to v okamžiku, kdy je na komunikacích souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. Kromě toho však bez zimních pneumatik nesmíte vyjet ani v okamžiku, kdy se dá předpokládat, že se během vaší jízdy sníh, led a námraza na silnici objeví.

Reklama

Výměnu pneumatik je ale vhodné provést dříve, a to jakmile teploty trvaleji klesnou pod teplotu 7 stupňů Celsia. Právě za takovýchto podmínek jsou totiž zimní pneu daleko účinnější nežli letní varianty.

Mnozí z vás jistě každým rokem řeší způsob, jak výměnu pneumatik provést, aby s ní neměli moc práce a zároveň je to vyšlo co nejlevněji.

Výměna svépomocí je náročná

První možností je výměna pneumatik svépomocí. V tom případě ale musíte být celkem zruční a připravit se na to, že vám práce zabere minimálně několik desítek minut. Snadnější to je ve chvíli, kdy máte zimní pneu připraveny na náhradních kolech. Pak stačí kola s letními pneumatiky odmontovat a vyměnit je za kola se zimními variantami. I tak je ale potřeba mít k dispozici zejména vhodné prostory a náčiní.

Efektivnějším řešením je provedení výměny u odborníků

Daleko jednodušší je zajet si do pneuservisu, kde vám výměnu provedenou odborníci. Je to sice nákladnější, nicméně pohodlnější způsob. Počítejte však s tím, že v říjnu a počátkem listopadu jsou servisy plné, neboť o výměnu žádá velké množství majitelů vozidel. Proto je dobré si vše zajistit s předstihem tak, abyste pak nemuseli čekat třeba i několik dní či dokonce týdnů, než se na vás dostane.

Nákup a výměna pneumatik u Bestdrive

Před samotnou výměnou si mnozí z vás nejprve musejí pořídit nové zimní pneu. Spolehlivé produkty od značek, jakými jsou Barum, Continental, Uniroyal a dalších pořídíte v síti Bestdrive. Nabídka zimních pneumatik zde bývá dostatečná na to, aby si vybral každý z vás dle ceny i kvality.

V současné době jsou na výběr třeba zimní pneumatiky Continental ContiWinterContact TS 800, které patří k nejmodernějším produktům. Díky špičkově řešenému dezénu jsou schopny perfektně odvádět vodu a zároveň nejsou při jízdě nijak rušivým elementem, neboť mají přesazené dezénové bloky.

Podobně kvalitní záležitostí jsou také pneumatiky Barum Polaris 3, jež rovněž pořídíte u Bestdrive. Jejich velkou předností je minimální valivý odpor, díky čemuž nedochází během jízdy k tak vysoké spotřebě paliva jako v případě jiných zimních pneu.

Bestdrive nabízí i další služby

Bestdrive vám kromě nabídky na nákup zimních pneumatik nabízí také jejich odbornou výměnu na svých pobočkách, a to za výhodné ceny. Díky odborné montáži budete mít jistotu, že zimní pneumatiky na vašich kolech budou sloužit po celou zimu spolehlivě a vy si tak v každé situaci dokonale vychutnáte jízdu automobilem. Bestdrive kromě výměny provádí také vyvážení kol, huštění pneumatik a v neposlední řadě nabízí i možnost mimosezonního skladování pneumatik.

Komerční sdělení

-sov-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!