verze pro tisk

Jak postupovat při koupi vozidla z autobazaru?

7. listopad 2013

Ve snaze ušetřit při nákupu nového automobilu či motorky mnozí z vás využijí nabídky některého z tuzemských autobazarů. Auto z bazaru vyjde mnohdy až o desítky tisíc korun levněji. Sice se většinou jedná o vozidla, která již mají svoji historii, ovšem mohou novým majitelům dobře sloužit mnoho let. Je však potřeba vědět, na co si dát při nákupu vozidla přes autobazar pozor.

Reklama

Otázka peněz a typu vozidla

Především je dobré si ještě před návštěvou autobazaru, případně jeho vyhledáváním na internetu ujasnit, kolik peněz do nového vozidla chcete investovat. Dále je také dobré si říci, jaký typ či značku vozidla upřednostňujete. Vaše rozhodování pak bude rychlejší a pohodlnější.

Kompletní informace o kupovaném autě

Před samotným nákupem vybraného vozidla vás musí autobazar dobře a komplexně informovat o tom, jaká je historie auta, kolik má najeto kilometrů, zda prodělalo v minulosti zásadní opravy, jaké je jeho stáří atd. Prostě chtějte vědět co nejvíce informací, abyste na nákupu vozidla přes autobazar nakonec neprodělali a za pár měsíců si nemuseli celou akci zopakovat.

Způsob a možnosti financování

Nákup vozidla přes autobazary je možné financovat přímo, kvalitní autobazary nabízejí i možnost financování na splátky, kupříkladu autoleasing. Způsob financování si rovněž ujasněte už před tím, než se do autobazaru vydáte, stejně tak si zjistěte, jaké možnosti ten či onen autobazar nabízí.

Celkový přístup autobazaru

Důležité je i samotné vystupování autobazaru, respektive jeho zástupců. Ne všechny autobazary mají k zákazníkům solidní přístup. Jakmile pocítíte nějaký nátlak, případně vám budou o vozidle zatajovány některé informace, raději si vyberte jiný autobazar, který vám ve všem vyjde vstříc. Jde přeci o vaše peníze, které v bazaru za nákup nového auta utratíte.

Pokud se budete držet minimálně těchto pravidel a rad, pak máte velkou šanci, že nákup vozidla v autobazaru bude úspěšný a vy s novým vozem budete v budoucnu spokojení. Tak mnoho zdaru a šťastnou volbu autobazaru.

Komerční sdělení kupclanek.cz

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!