verze pro tisk

Jak ovlivní opotřebované tlumiče pérování jízdní vlastnosti?

28. listopad 2014

Nejen pneumatiky, ale také tlumiče pérování mají zásadní vliv na jízdní vlastnosti vozidel. Obzvlášť to platí v momentě, kdy máte terénní vozidlo. Pro to je potřeba mít namontované skutečně kvalitní offroad tlumiče. V opačném případě se to projeví hned v několika ohledech.

Reklama

Zhoršení jízdních vlastností

Co se děje s vozidlem, které má opotřebované tlumiče? V první řadě to poznáte na jízdních vlastnostech. Automobil se mnohem obtížněji ovládá, hůře se drží na vozovce. Dochází rovněž k postupnému prodlužování brzdné dráhy, což logicky zvyšuje riziko vzniku dopravní nehody. Dvojnásob to platí v případě, že auto používá brzdový systém s ABS.

Opotřebované tlumiče pocítí řidič i spolucestující

To, že jsou tlumiče pérování ve špatném stavu a nastává čas na jejich výměnu, pocítíte nejen na zhoršených jízdních vlastnostech, ale také sami na sobě. Při vyšších rychlostech auto „drkotá“. Vlivem toho cítíte jako řidiči i spolujezdci větší nárazy, neboť systém není schopen tak efektivně tlumit nárazy při kontaktu s vozovkou. Při dlouhodobější jízdě se to projeví také ve větší únavě, cítíte se, jako byste ujeli o stovky kilometrů větší vzdálenost.

Kde pořídit nové tlumiče?

Pokud zjišťujete, že některý z těchto bodů se při jízdě v autě už projevuje, je dobré zajet do servisu a zjistit, zda problém opravdu tkví v tlumičích či v něčem jiném. Pokud ano, pak je dobré si pořídit nové tlumiče, které vám pak v servisu nainstalují. Pro terénní vozidla jsou nejvhodnější offroad tlumiče značky OLD MAN EMU. Ty vám za příznivé ceny nabízí internetový Offroad obchod. Značka OLD MAN EMU se specializuje na offroad tlumiče pérování. Své produkty testovala v extrémních podmínkách v Austrálii, takže jsou schopny správně fungovat prakticky v jakémkoliv terénu.

Komerční sdělení

-sad-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!