verze pro tisk

Cestujeme autem do zahraničí. Na co nezapomenout?

16. říjen 2015

Před cestou autem za hranice je dobré zjistit si dostatek informací a nezapomenout na pár nezbytností. Některé jsou spíše pro příjemnější cestu, některé zvýší naši bezpečnost a některé jsou zásadní, jako správně zvolené povinné ručení. Cestování může být potěšení i stres. Na co si dát pozor? Na co bychom měli před odjezdem myslet?

Reklama

Dejte auto do pořádku

Nejprve zkontrolujte svůj vůz, případně mu dopřejte servis, abyste nemuseli řešit nějaké zbytečné problémy na cestě. Zkontrolujte chladicí kapaliny, hladinu oleje, stav nádržky ostřikovačů. Zjistěte, v čem se liší dopravní předpisy v zemích, kam se chystáte, od těch našich.

Nezapomeňte na dálniční známky a hotovost

Po cestě pravděpodobně budete muset kupovat dálniční známky a platit mýtné. I když lze na mnoha místech platit kartou, připravte si raději dostatečné množství hotovosti a zajistěte, že budete mít vše v pořádku.

Nespoléhejte jen na navigaci

Nepodceňte přípravu trasy. I když se dnes můžeme většinou spolehnout na navigační systém, je dobré trasu dopředu znát a moci se když tak spolehnout na své orientační schopnosti. Mapy v navigaci mohou být zastaralé. Před cestou proto raději proveďte aktualizaci.

Zastávky jsou potřeba

Dopředu si promyslete zastávky na odpočinek. Budou potřeba nejen pro řidiče, ale i pro zbytek cestujících ve vozidle. Bude příjemné, pokud zastavíte na nějakém zajímavém a pěkném místě, abyste spojili příjemné s užitečným. Osvěží vás zastávka na odpočívadle u jezera nebo na nějaké pěkné vyhlídce.

Čísla na nouzové linky

Zjistěte si čísla na hasiče, záchranku a policii v zemích, kterými budete projíždět. Někde platí tísňové volání 112, jinde se čísla mohou lišit. Klíčová telefonní čísla budete mít uvedená také na zelené kartě, kterou získáte společně s povinným ručením.

Tankujte co nejvýhodněji

Před cestou natankujte pro jistotu plnou nádrž ještě před hranicemi. Zjistěte si cenu benzínu nebo nafty a podle toho tankujte ještě v ČR a za hranicemi. Ušetřit můžete značné částky.

Nezapomeňte na povinné ručení

!

Jednou z nejdůležitějších věcí, a to nejen za hranicemi, je sjednání povinného pojištění vozidla, ideálně ve variantě nejlevnější povinné ručení. Při cestě za hranice můžeme způsobit poměrně velké škody, pokud se stane nehoda. Pravděpodobně bychom se nedoplatili bez řádné pojistky.

Nevíte, kde si jej zřídit co nejvýhodněji? Využijte srovnávač autopojištění TopSrovnani.cz. Podle jednoduchých kritérií zjistíte, která pojistka by pro vás byla nejvýhodnější, a pokud budete mít zájem, rovnou si ji můžete sjednat online.

Komerční sdělení

-tur-

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!