verze pro tisk

Autobaterie a jejich dobíjení

22. březen 2013

Srdcem každého automobilu je autobaterie. Bez ní byste vaše vozidlo nemohli vůbec nastartovat. Ačkoliv je autobaterie jednou z velmi důležitých součástí automobilu, není potřeba se o ni prakticky vůbec starat, pokud je kvalitní. V případě spolehlivé olověné autobaterie je životnost výrobci udávána na několik let, obvykle vám nová baterie do automobilu vydrží bez problémů kolem pěti let.

Reklama

Co ovlivňuje životnost autobaterie

Životnost autobaterie ovlivňuje hned několik faktorů. V první řadě samozřejmě četnost využívání motorového vozidla, startování, používání osvětlení atd. Na kvalitu autobaterie mají však vliv také klimatické podmínky.

O baterku v autě je potřeba se více starat v zimních měsících, kdy venku panují kruté mrazy. Právě v tomto období se nejlépe pozná, zda ve vozidle máte kvalitní a dostatečně silnou autobaterii. Je-li v pořádku, mělo by auto bez problémů nastartovat i třeba při teplotách kolem minus 20 stupňů Celsia. Mráz má ale na životnost baterie opravdu velký vliv a pokud automobil necháte v mrazivém počasí stát dlouhou dobu, může dojít zcela k jejímu zničení.

Dobíjení autobaterie

Životnost olověné autobaterie se dá prodlužovat dobíjením. Výkonná nabíječka autobaterií dokáže během chvilky dobít baterku, která tak může ve vozidle sloužit dále. Je samozřejmě jasné, že nabitím nedocílíte toho, že by baterka fungovala stejně dlouho jako zcela nová autobaterie, nicméně i přesto se dobití autobaterií vyplatí. Je doporučováno autobaterii dobíjet i preventivně, ačkoliv ještě slouží poměrně dobře.

Nákup nabíječky autobaterií

Nabíječky autobaterií lze pořídit v obchodě akupower.sk. Tento eshop nabízí špičkové olověné autobaterie, které vám notně prodlouží životnost baterie ve vašem vozidle. Navíc je zde pořídíte za velmi solidní ceny.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!